Lavanta Suyu

Lavanta Suyu 30TL

Lavanta Suyu 30ML cam şişe sprey

Lavanta Suyu 

LAVANTANIN FAYDALARI NELERDİR?

Lavantanın sağlık açısından faydalarından bazıları şunlardır:

* Lavanta yağının, küçük yanıkları ve böcek ısırıklarını iyileştirmeye yardımcı olabilecek antiseptik ve antienflamatuar özelliklere sahip olduğuna inanılmaktadır.

* Lavanta en yaygın olarak aromaterapide kullanılır. Lavanta bitkisinin yağlarından gelen kokunun, sakinlik ve zindeliğin artırılmasına yardımcı olduğuna inanılmaktadır. Ayrıca stres, endişe ve hatta hafif ağrıyı azaltmaya yardımcı olduğu söylenir.

* Lavanta içeriğindeki bileşenler sayesinde cilde doğal parlaklığını, canlılığını ve güzelliğini geri kazandırmaya yardımcı olur. Bunun yanı sıra lavantanın akne tedavisinde oldukça etkili olabileceği bilinmektedir.

* Lavanta içeriğindeki bileşenler sayesinde cilde doğal parlaklığını, canlılığını ve güzelliğini geri kazandırmaya yardımcı olur. Bunun yanı sıra lavantanın akne tedavisinde oldukça etkili olabileceği bilinmektedir.

* Lavanta başta migren olmak üzere baş ağrısına neden olan sorunların ortadan kaldırılmasında etkili olduğu kanıtlanmıştır. Lavanta çayı migren ağrılarını rahatlatmaya yardımcı olabilir. Lavanta yağı da boyun ve alın kısmına uygulanması durumunda baş ağrısının giderilmesine yardımcı olur.

* Lavanta yağının çok etkili antiseptik özelliği bulunur. Topikal olarak kesiklere, çiziklere uygulanabilir. Yaralara uygulandığında hücrelerin iyileşmesini hızlandırır. Doğal antibiyotik özelliğinden dolayı yaraların enfeksiyon kapmasına engel olabilir.

Lavanta Suyu Saç Dökülmesine İyi Geliyor
Lavanta Suyu Ve Faydaları

Mevsim değişikliklerine bağlı ya da sinirsel olarak zaman zaman hepimiz saç dökülmesi ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu dönemlerde kullanacak ürünleri aramamıza rağmen çoğu zaman doğru ürünü bulmakta zorlanıyoruz. İşte lavanta suyunun bilinen ve kanıtlanmış en güzel etkilerinden biri de hiç şüphesiz ki saç dökülmesini önlüyor olması. Eğer zor bir dönemden geçiyorsanız ve saçlarınız dökülmeye başladıysa, bunun en etkili çarelerinden biri hiç kuşkusuz ki lavanta suyudur. Yıkama sırasında lavanta suyunu saçınızda bir süre bekletin. Böylece hem saç dökülmenizde azalma olacak hem de saçlarınıza muhteşem bir lavanta kokusu sinmiş olacak. Ayrıca lavanta kokusunun stres azaltıcı özelliği düşünüldüğünde bir taşla birkaç kuş vurmuş olacaksınız. Bu karışımı çok daha güçlü bir hale getirmek için ise, lavanta yağı, biberiye ve jojoba yağını karıştırarak birlikte kullanabilirsiniz.

Saçkıran
Birçok kadının özellikle stresli geçen zamanlarının ardından başına gelmiş olan saçkıran, hem görüntü hem de yaşattığı his itibariyle çok sevimsiz rahatsızlıkların başında gelir. Saçların parça parça döküldüğü bağışıklık sistemi hastalığı olan saçkıranın tedavisi için elbette öncelikle bir uzmana başvurmalısınız. Saçkıran hastalığının çeşidine göre uygulayacağınız lavanta suyu da mevcut saçların yeniden çıkmasını sağlayacaktır. Banyo sırasında düzenli olarak kullanılacak lavanta suyu ile bu rahatsızlığınızdan kurtulmanız mümkün olacak.

Saç Yumuşatıcı
Zaten kullanılan birçok saç kreminde lavanta mevcuttur. Doğal yollardan kullanacağınız lavanta suyu ile saçlarınızın kısa süre içerisinde yumuşacık olduğunu ve mis gibi koktuğunu fark edeceksiniz.

Kepeği Yok Etmek İçin Lavanta Suyu
Saç ve deri rahatsızlıklarında kullanılan lavanta suyu ile hem kepek hem de saç derisindeki kaşıntı ortadan kalkacaktır.

Doğal Tonik
Lavanta Suyu Ve Faydaları

Özellikle yağlı bir ciltyapısına sahip kadınlar lavanta suyunu tonik olarak kullanarak cilt temizliklerini gerçekleştirebilirler. Kuru ciltlerin kullanmaması gereken lavanta suyu, kurutucu özelliği sebebi ile sadece yağlı ciltlere tavsiye edilmektedir.